نوشته شده در یک دیدگاه

نگاهی به فرش ها در ملل مختلف

قالی و قالیچه و پادری: قالی ها كاری بيش از گرم‌كردن كف خانه شما انجام می دهند. آن‌ها نشانه‌هايی فرهنگی هستند. با فرش‌ها می توان از غرب به شرق سفر كرد. در اين مطلب با فرش‌ها و قالی هايی از سراسر دنيا آشنا می شويد كه می توانند به خانه شما رنگ، الگو، و سبكی فرهنگی هديه كنند.

  فرش تلفیقی

انواع طرح های فرش های ملل را در ادامه ببینید…

طرح دوباره بافته‌شده تركی

می توانيد با اين قالی زيبای تركی خانه خود را رنگی كنيد. نكته جالب توجه در مورد اين قالی اين است كه از نخ‌های يك قالی قديمی دوباره بافته شده است.

اين قالی از مراكش می آيد. تكه‌های مواد بازيافت‌شده كنار هم جمع شده‌اند تا اين قالی رنگارنگ و انرژی بخش را خلق كنند كه مطمئنا هر خانه‌ای را روشن می بخشد.

اين قالی آنتيك از جنس بربری متعلق به كوهستان‌های مراكش است كه نقش‌مايه‌های قرمز و سياه آن منظره‌ای تماشايی را خلق كرده است.

قالی متعلق به پورتلند جنوبی

طرح اين قالی متعلق به پرو است و رنگ‌های موجود در آن مانند صورتی، بنفش، و سبز آسمانی مدرن و سرزنده هستند. اين قالی برای يك خانه كوچك بسيار ايده‌آل است.

اين قالی برجسته سرخس ۱۰۰ درصد از پشم و نخ است، از آن فقط همين يك قطعه توليد شده و متعلق به پرو است. تركيبی از رنگ‌های صورتی و نارنجی جلوه ای زیبا به این قالی داده است.

قالی عروسی در مراكش

اين نوع قالی های مراكشی در روز عروسی توسط عروس به خانه داماد برده می شده است. از اين قالی ها امروزه نيز استفاده می كنند كه درخشش و تلالو زيبايی وارد فضا می كند.

 فرش‌های تولو فرش‌های كركی تركيه‌ای هستند. تنوع رنگ‌ها در آن‌ها فوق‌العاده است؛ فقط يك قطعه از آن‌ها می تواند در اتاق رنگين‌كمان ايجاد كند.

گليم چهل‌تكه

استفاده از گليم‌های چهل‌تكه تركيه‌ای به فضا هم رنگ می بخشد و هم الگو.

درك اين قالی كمی سخت است. اين قالی تركيبی از رنگ‌های كهربايی و تيره است.

استفاده از اين فرش قزاقستانی شيوه‌ای فوق‌العاده برای اضافه‌كردن سبكی جهانی به خانه است. هر فرش در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی توليد شده است، بنابراين شما می توانيد فرشی را انتخاب كنيد كه با خانه شما بيش‌ترين هماهنگی را دارد.

اين فرش پاكستانی بنفش دوباره رنگ شده است. استفاده از اين فرش در خانه فضايی منحصربه‌فرد خلق می كند.

الگوی انتزاعی موجود در اين فرش مراكشی حسی آزادانه در خود دارد. اين فرش مانند يك اثر هنری در كف اتاق خواهد درخشيد.

اين گليم زيبا متعلق به تركيه و دست‌بافت است. من عاشق پالت نارنجی و بنفش آن هستم.

خواهرم اين قاليچه مراكشی را برای اتاق نشمين خود خريده است. آن‌قدر در اين قاليچه رنگ به كار رفته است كه نمی توان تشخيص داد كه چه مبلمانی با آن هماهنگی دارد. استفاده از مبلمان مشكی برای ايجاد كنتراست پیشنهاد می شود.

فرش تبريز

من عاشق توجه به جزئيات در اين فرش ايرانيم. اين فرش دارای رنگ‌ها و الگوهای فوق‌العاده زيبایی در خود است. درست است كه قديمی است ولی می تواند در يك فضای مدرن به خوبی جلوه كند.

هيچ‌گاه تركيب سياه و سبز زمردی نمی تواند به زيبايی اين فرش پاكستانی شود. در اتاقی با مبلمان سياه، اين فرش هم‌چون ستاره‌ای خواهد درخشيد.

آيا باورتان می شود اين فرش متعلق به اوايل قرن بيستم است؟ اين فرش متعلق به اروپای شرقی دارای احساسی شبيه ديوارنوشته‌ها است. انتزاع و تخيل موجود در آن. واقعا زيباست.

گليم مراكشی

اين گليم مراكشی آبی متمايل به خاكستری تخيل را زنده می كند. از تركيبی از پنبه و ابريشم ساخته شده است، و آن‌قدر زيبا است كه می توان آن را به ديواری نصب كرد و از وجود آن در خانه لذت برد.

اين فرش قرمز روشن متعلق به تركستان شرقی است. موتيف های گل‌دار آن بسیار جذاب است.

اين فرش صورتی متعلق به كمپانی ABC Carpet & Home جلوه‌ای فوق‌العاده در اتاق صورتی يك دختربچه پيدا خواهد كرد. موافق نيستيد؟

منبع: گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

1 دیدگاه دربارهٔ «نگاهی به فرش ها در ملل مختلف»

  1. […] نگاهی به فرش ها در ملل مختلف  […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *