نوشته شده در 2 دیدگاه

ثبت نخستین فرش تکه‌دوزی شده با چرم در گینس

یک هنرمند صنایع دستی در شهر ری قصد دارد برای نخستین بار فرشی را که با ۱۵۰ هزار تکه چرم در دایره‌ای به قطر ده متر دوخته شده در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند.

به گزارش افکارنیوز، مصطفی مصری به مهر گفت: این فرش نمادی از انسانهای کره زمین است که روی تمام تکه های چرم آن به سمت مرکزیت و نمادی از بازگشت انسانها به خداوند است.

مدیر کارگاه صنایع دستی اردیبهشت گفت: برای دوختن تکه های این فرش روی پارچه ضد آب واتر، ۱۷ نفر از زنان بی سرپرستی که در کارگاه آموزشی صنایع دستی آموزش دیده اند در این پروژه مشارکت می کنند.

وی گفت: دوخت این فرش تا شهریور ماه تمام می شود و قصد داریم آن را به عنوان نخستین و بزرگترین فرش دست دوز با تکه هایی از چرم و پوست گاو، در فهرست رکوردهای جهانی ثبت کنیم.

این هنرمند صنایع دستی بیان کرد: با تحقیق و اعلام نظر از سوی کارشناسان گینس مطمئن شده ایم که چنین فرشی تا کنون در جهان دوخته نشده است.

مصری بیان کرد: در این راه سازمان میراث فرهنگی هیچ کمکی به ما نکرده است و تمام هزینه های آن شخصی است البته زمانی که از نیت ما آگاه شدند فقط ابراز خرسندی کردند.

مصری قصد دارد این فرش را که تخمین می زند حدود ۹۰۰ میلیون تومان ارزش مالی داشته باشد در آینده به نشانه صلح میان ملت ها به سازمان ملل هدیه کند.

2 دیدگاه دربارهٔ «ثبت نخستین فرش تکه‌دوزی شده با چرم در گینس»

  1. […] پارچه نرم روغن را از سطح چرم   بردارید, به روغن فشار ندهید. ۲-مقداری آرد ذرت روی لکه […]

  2. […] ثبت نخستین فرش تکه‌دوزی شده با چرم در گینس […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.