نوشته شده در یک دیدگاه

نمایشگاه فرش‌های دستبافت قدیمی در قزوین افتتاح شد

نمایشگاه فرش‌های دستبافت قدیمی در قزوین افتتاح شد

نمایشگاه فرش های دستباف قدیمی و نگاره های معاصر ایرانی در نگارخانه یاقوت قزوین گشایش یافت.

 روز جمعه در مراسمی با حضور منوچهر حبیبی معاون عمرانی استانداری، داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، علیرضا محبی خوشنویس و جمعی از هنرمندان نمایشگاه فرش های دستباف قدیمی و نگاره های معاصر ایرانی در نگارخانه یاقوت نگارستان قرآن نبویه قزوین افتتاح شد.

در ادامه، تصاویری از نمایشگاه را ببینید …

در این نمایشگاه ۲۰ تخته فرش قدیمی دستبافت قزوین و سایر استانها با مشارکت و همراهی حقانی مجموعه‌ دار قزوینی در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

در این نمایشگاه تعداد سه تخت فرش دستبافت قدیمی قزوین با قدمت بیش از ۸۰ سال با طرح لچک ترنج و فرش‌هایی مربوط به شهرهای کرمان، کاشان، تبریز، مشهد با قدمت بین ۳۰ تا ۱۲۰ سال که بیشتر آنها دارای طرح‌های شاخ شکسته، لچک ترنج، محرابی و شاه عباسی است برای آشنایی علاقمندان معرفی شده است.

این نمایشگاه به منظور معرفی طرح و نقش‌های اصیل فرش‌های قدیمی دستبافت ایران با حمایت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و تلاش استاد محبی خوشنویس و نگارگر برجسته قزوین و مدیر نگارستان قرآن نبویه برای بازدید گردشگران و میهمانان نوروزی برپا شده است.

در کنار نمایشگاه فرش‌های دستبافت قدیمی، تعداد ۱۹ اثر از۱۰ تن از هنرمندان نگارگر معاصر قزوینی شامل تذهیب، هل ‌کاری و گل مرغ نیز به نمایش درآمده است.

نمایشگاه فرش‌های دستبافت قدیمی تا ۱۵ فروردین ماه از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ در نگارخانه یاقوت نگارستان قرآن نبویه واقع در خیابان پیغمبریه، کوچه چراغ برق راسته میرزا موسی وزیر پذیرای بازدید کنندگان و گردشگران نوروزی است.

منبع: خبرگزاری مهر

1 دیدگاه دربارهٔ «نمایشگاه فرش‌های دستبافت قدیمی در قزوین افتتاح شد»

  1. […] نمایشگاه فرش‌های دستبافت قدیمی در قزوین افتتاح شد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + یازده =