نوشته شده در ۲ دیدگاه

۷ اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی راهروها

ترفندهای دکوراسیون: ورودی ها و راهروها اولین فضایی است که در هنگام ورود به منزل با آن رو به رو می شویم، بنابراین توجه به جزئیات آن و نحوه ی صحیح دکوراسیون آن اهمیت ویژه ای دارد، امروز می خواهیم با اشتباهات رایج در دکوراسیون ورودی و راهرو آشنا شویم با ما همراه باشید.

ورودی ها باید پر نور و دعوت کننده باشند، راهرو های باریک و کم نور حالت دعوت کنندگی خوبی ندارند ،به جهت آن که راهرو ها بهره ای از نور طبیعی نمی برند در نتیجه استفاده از نور زرد نسبت به نور آبی برای این فضاها بیشتر توصیه می شود.

اگر راهروهای ورودی شما باریک و تنگ هستند آن ها را به حال خود رها نکنید به سادگی با استفاده از آینه ها فضای راهروهای خود را دوبرابر و روشن تر کنید و بگذارید حس زندگی در آن به جریان بافتد.

کف راهرو ها به هیچ وجه نباید موکت باشند، حتی اگر متریال کل کف شما موکت است ،متریال قسمت ورودی و راهروها را تغییر دهید، این امر به لحاظ بهداشتی بسیار مهم است.

برای بخش ورودی خود از یک فرش یا قالیچه با عنوان پادری استفاده کنید، با این کار اجازه ی ورود گرد و خاک و سایر آلودگی را به فضای داخلی خانه کمتر خواهید کرد.

در یک راهروی استاندارد حضور عناصری مانند جاکفشی، جاکلیدی، و چوب لباسی الزامی است، این عناصر باید با فاصله ی مناسب از درب ورودی قرار بگیرند و در ابعاد و اندازه ی مناسب با فضا باشند، توجه داشته باشید که اگر جا لباسی شما همیبشه مملو از لباس است پس بهتر است از جا لباسی های بسته و کمد طور استفاده کنید تا اغتشاش بصری دردکوراسیون شما ایجاد نکند.

اصولا در معماری امروزی سرویس های بهداشتی اولین چیزی است که بعد از ورودی به چشم می خورد! هر چند که از نظر برخی اصول و قواعد درست است و از خیلی جهات هم نادرست، اما آنچه که باید به آن بیشتر توجه کنید خوش بو مانندن فضای راهروهاست، چرا که این فضا اولین جایی است که به آن قدم می گذارید پس باید از هر نظر حس خوشایندی را برای شما ایجاد کند.

راهرو ها هم نیاز به تزئینات و توجه ویژه دارند، شمع آرایی،  قرار دادن گل و گلدان، و حتی استفاده از تابلوها به خوبی می توانند این فضا را برای شما منحصر به فرد تر جلوه دهند و دعوت کننده ی خوبی به فضای شما باشند.

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب بیشتر:

۱۰ پادری مدرن و مقرون به صرفه برای ورودی خانه | پادری

گلیم ایرانی، دست‌بافته‌ای از جنس آرامش | گلیم

نمایشگاه کفپوش ها و نساجی خانگی در کانادا برگزار می شود | نمایشگاه فرش

ایده های جالب سنگ فرش های پادری منحصر به فرد و زیبا | سنگ فرش

نویسنده: ثمینا فراهانی

2 دیدگاه دربارهٔ «۷ اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی راهروها»

  1. […] ۷ اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی راهروها […]

  2. […] ۷ اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی راهروها […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =