نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

پادری چوبی بسازید و فضای ورودی خانه را تزیین کنید

پادری چوبیمعمولا در مقابل درهای ورودی خانه از پادری های موکتی استفاده میشود ولی اگر می خواهید کمی شرایط را تغییر دهید آستین ها را بالا بزنید و کار را شروع کنید. می خواهیم یک پادری حصیری چوبی را با هم بسازیم و قبل از ورود، به ساکنین و مهمانان خوش آمد بگوییم.

 

 

 

 

 

اول از همه هشت تکه تخته 40 سانتی متری با ضخامت 3 سانت و عرض 5 سانت تهیه کنید. در تغییر سایزها مختار هستید و می توانید تغییر دهید ولی سایز گفته شده سایز ایده آل برای این پادری چوبی است. پیشنهاد ما استفاده از تخته ام دی اف است ولی اگر تکه تخته ای بلا استفاده در گوشه ای از انباری خانه خود دارید از آن هم می توانید استفاده کنید البته اگر امکان اره کردن و رنگ زدن تخته ها را داشته باشید.

پادری چوبی


هشت تکه تخته را از طرف کم عرض آنها به فاصله 7 سانتی متر از کناره ها با دریل سوراخ کنید و روی سوراخ ها را سنباده بکشید تا برجستگی های حاصل از سوراخ کاری با اره برطرف شود.

ساخت پادری ساده زیبا
ساخت پادری ساده زیبا

ساخت پادری ساده زیبا


طبق شکل زیر 8 تکه تخته را به هم بچسبانید و هر نوشته ای را دوست برایش شابلون درست کنید و روی تخته ها حک کنید. مثلا در نمونه مدل موجود طراح روی کاغذ یک کادر نقل قول برش زده و تصمیم دارد کلمه Hello را روی پادری درج کند.

پادری چوبی پازلی
پادری چوبی پازلی
پادری زیبا چوبی
آموزش ساخت پادری در خانه
پادری چوبی و ساده
پادری چوبی و ساده 

مرحله آخر نوبت نصب کردن تکه چوب ها روی به یکدیگر است، برای اینکار نیاز به دو تکه طناب 60 تا 70 سانتی متری به ضخامت بند پوتین دارید. طبق شکل یک سر طناب ها را گره بزنید و از سوراخ اولین تکه تخته رد کنید تا به گره برسید. حالا قبل از رد کردن تکه چوب بعدی، طناب را یک گره دیگر بزنید و این روش را تا تخته هشتم ادامه دهید.

پادری ساده چوبی
پادری ساده چوبی
پادری چوبی ساده
پادری چوبی ساده

خوب حالا پادری چوبی و حصیری (هشت تکه پازلی) شما آماده است ما هم به شما خسته نباشید می گوییم.

مدل پادری
مدل پادری چوبی دست ساز

نشر اختصاصی : نوبرانه  ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 4 =