نوشته شده در یک دیدگاه

آیا تبریز پایتخت جهانی فرش خواهد شد؟

فرش

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی  در جمع خبرنگاران گفت: پس از ارزیابی های انجام شده توسط  رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی صنایع دستی، مبنی بر انتخاب تبریز به عنوان پایتخت جهانی فرش، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز با انجام رایزنی هایی سعی دارد که این امر هر چه سریعتر محقق شود.

فرزین حق پرست در ادامه افزود:  تلاش بسیار زیادی از سوی معاونت صنایع دستی سازمان و نیز این اداره کل در جلب نظر هیات رئیسه آسیا و اقیانوسیه اتحادیه جهانی صنایع دستی برای سفر به تبریز و بررسی وضعیت هنر فرش در این شهر انجام گرفت که این امر محقق شد.

وی خاطر اذعان کرد: با توجه به رسالت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تلاشی همه جانبه در این اداره کل انجام گرفت تا فرش تبریز، این نماد هنر و فرهنگ آذربایجان شایسته نام و آوازه اش به نمایندگان اتحادیه جهانی صنایع دستی شناسانده شود و به یاری خداوند و تلاش همکارانم به بهترین شکل ممکن این کار انجام پذیرفت.

حق پرست خاطر نشان شد: در صورت انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش در سال ۲۰۱۵ فرصت بسیار مناسبی فراهم خواهد شد تا صنایع دستی دیگر استان نیز در کنار فرش در معرض دید جهانیان قرار گیرد و در این راستا اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی تمام تلاشش را می کند.

1 دیدگاه دربارهٔ «آیا تبریز پایتخت جهانی فرش خواهد شد؟»

  1. […] آیا تبریز پایتخت جهانی فرش خواهد شد؟ […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 5 =